Çalışma Sistemi

ÇALIŞMA SİSTEMİ

Size A.B.D.’nde şirket kurulması ve devamında sunmayı önerdiğimiz lojistik hizmetleri kısaca açıklayalım:

Nasıl Başlarım?

A.B.D.’ndeki firmamız CTM International Trade Ltd. New Jersey eyaletinde yerleşiktir.

CTM International Tade Ltd. | 480 Main Ave, Unit 2, Wallington, NJ 07057, USA

Firmamızın Wallington bölgesinde deposu mevcuttur. Lojistik hizmetlerin tümü CTM International Trade Ltd üzerinden verilecektir.

Kuruluş aşamasında muhattap CTM Dış Ticaret Ltd. Şti.’dir. Kuruluş tamamlanana kadar sorumluluk Türkiye’de yerleşik firmamıza aittir, gerekli danışmalık ve yönlendirme hizmeti verilecektir. İlk yıllık kuruluş ve hizmet bedeli karşılığında şirket kurulumunuz gerçekleştirilir, yeni firmanın ortaklarının mali müşavir firma ile bağlantısını sağlanır ve banka hesaplarının açılmasına yardımcı olunur. İstenilen hizmet tipine göre gerekli kiralamalar ve düzenlemeler yapılır.

A.B.D. yasa ve yönetmelikleri çerçevesinde şirketlerin çalışma konuları ve depolanacak mal çeşitleri konusunda bir takım kısıtlamalar mevcuttur.

Nasıl Devam Ederim?

Firmanın tüm banka, mali, hukuki konularda yönetimi firma yönetici ve ortaklarına aittir. CTM Int’l Trade sadece satış, pazarlama ve lojistik hizmetler konularında destek verilir. Tüm hizmetler firmanıza her ay sonunda faturalanır. Yıllık hizmet bedelleri, hizmet alınmaya başladığı tarihten itibaren 12 aylık dönemlerde faturalandırılır. Tüm ödemeler CTM Int’l Trade Ltd.’e yapılır.

Firmanızın CTM’den istediği tüm hizmetler, yazılı olarak e-posta yolu ile veya bu internet sitesi üzerinden iş emri açılarak yapılır. İş emirleri yerine getirildiğinde her bir hizmet fimanın hesabına kayıt edilir.

Firma, sanal ofis kullanabilir, depo bölgesinde ortak ofis kullanabilir, depo bölgesinde özel ofis kullanabilir veya depo bölgesi dışında özel ofis kullanabilir. Firmaya ait gelen mektup, bildirim, matbu evrak, belirli sürelerde resmi adresten (eğer depo adresinden farklı ise) toplanır, firma yetkililerine bilgi verilir, istenirse evrakların aslı veya dijital kopyası gönderilir. A.B.D.’ne ithal edilecek mallar için istenirse freight forwarding hizmeti sağlanır, nakliye sigortası yapılır, sevkiyat A.B.D.’ne vardığında karşılanır, gümrük danışmanı tarafından gümrükleme hizmeti verilir, gümrükleme sonrası mallar depoya çekilir. Verilen talimata göre şirketiniz deposuna veya genel depoya yerleştirilir.

Firma yıllık olarak standart depo modülü (500 sq.ft / 45 m2) ya da aylık olarak ek standart modül (500 sq.ft / 45 m2) veya küçük modül (100 sq.ft / 9 m2) kirayalabilir. Aldığınız siparişler, talimatınıza göre, depoda ayrılır, gerekirse yeniden kolilenir, etiketlenir, koli listesi hazırlanır ve iç nakliye firmasına teslim edilir.

Firmanızın satış – pazarlama faaliyetlerinin uzaktan yönetilmesi mümkün olmuyorsa, ortak satış - pazarlama elemanı tahsis edilebilir. Firmanızın iş hacmi büyükse, kendi satış – pazarlama elemanı istihdam edebilirsiniz. Bu durumda, firmaya eleman bulunması için hizmet verilir. Eğer firma elemanı, CTM konrolündeki alanda iş yapacaksa, eleman yönetim ve denetim hizmeti verilir. Eğer firmanız, A.B.D. içindeki amazon veya benzeri e-ticaret siteleri üzerinden perakende satış yapmak istiyorsa, bu konuda özel danışmanlık hizmeti verilir. (Bu gibi sitelerin bir takım özel istekleri nedeniyle merkez adresinin depo dışında bir adres olması gerekebilir.)

Firma, kendi e-ticaret sitesi üzerinden toptan ve perkanede satış yapmayı hedefliyorsa, bu konuda e-ticaret yazılımı desteği verilir. E-ticaret sitesi hazır program satışı, özel program hazırlanması ya da kiralık olarak hazırlanabilir. (Detaylı bilgi için www. koddokuz. com)

Diğer her türlü lojistik hizmet, olanaklar ve uygunluk çerçevesinde değerlendirilir